HABERLER

14-15 Nisan 2017 Prof. Dr. Rıdvan Ege Temel El Cerrahisi Kursu

Değerli
Meslektaşlarımız,
Düzenlediği kurs, bölgesel toplantı ve kongrelerle ülkemizde el cerrahisinin gelişmesini amaçlayan derneğimizin gerçekleştireceği 11.Prof.Dr.Rıdvan Ege Temel El Cerrahisi Kursu 14 – 15 Nisan 2017 tarihleri arasında Ufuk Üniversitesi – Ankara’da yapılacaktır.
Üst ekstremite kırık ve çıkıklarıyla ilgili temel bilgilerin gözden geçirileceği, cerrahi tekniklerin ve dikkat edilmesi gereken yönlerin vurgulanacağı bu kursun amacı; meslektaşlarımızın travma konusundaki bilgilerini güncellemek ve standard el cerrahisi yaklaşımını öğretmektir. Kurs süresince; katılımcıların ilgi göstereceğine inandığımız görsel içeriği zengin sunumlar, kaydedilmiş ameliyat yayını, olgular üzerinde tartışma, yandaş-karşıt görüş, vb.. bulunacaktır.
Sunumların, izleyicilerin soru ve yorumlarıyla interaktif bir tartışma ortamında geçeceğini umuyoruz. Ayrıca kemik modelleri ile kırık fiksasyonu yapmak ve kırık fiksasyonu ile ilgili videoları seyretmek teşhir alanında mümkün olacaktır.
Kursun düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen ve bu eğitim aktivitesi için lojistik destek sağlayan Ufuk Üniversitesi mütevelli heyeti başkanı Sayın Prof. Dr. Orhan Girgin’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

El cerrahisine ilgi duyan meslektaşlarımızı ve asistanlarımızı kursumuza katılmaya davet eder, dernek yönetim kurulu adına sevgi ve saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Fahir DEMİRKAN
Kurs Koordinatörü

  • Kurs Yeri : Ufuk Üniversitesi
  • Konumu : Balgat/Ankara
  • Kurs Ücreti : 350 TL